Швидке розповсюдження вірусу перевернуло світ. COVID-19, або так званий «коронавірус», який з неймовірною швидкістю заполонив майже всі країни планети, в кожному випуску новин говорять лише про нього, навіть сучасні тренди соціальних мереж переповнені, комедійними і не дуже, відео про пандемію та її наслідки. Всі кордони закрито (дехто навіть не може повернутись додому), ресторани, музеї, кінотеатри тощо. Що вже і говорити про школи, учням та вчителям довелось перейти на домашнє навчання. Що і є нашою темою!
Навчання дома – це доволі цікавий та корисний досвід. На початку карантину всі раділи, але йшов енний день самоізоляції… Але повернемось до навчання! Для зв‘язку з нами викладачі (більшість з них) обрали додаток «Classroom» від компанії «Google».
«Classroom» має дуже зручний та приємний на вигляд інтерфейс, тому ніяких складнощів з «пізнанням» програми не було, а для отримання наших завдань нам надсилали коди для кожного курсу (більше про це можна дізнатися в Інтернет-ресурсах). Але у мене інколи виникали проблеми з відправкою документів, або прикріпленням фотографій, тому доводилось завантажувати додаткові додатки..
Взагалі, я завжди хотіла спробувати форму такого навчання, щоб дізнатися для себе, а чи змогла б я навчатися вдома? Ось і отримала таку можливість, тому навчаючись саме так, я знайшла для себе такі плюси і мінуси:
По-перше, в мене з’явилось набагато (підкреслюю: набагато!) більше часу для себе, адже кожного дня тобі потрібно знаходитись в школі зранку, отримувати по 45 хвилин інформації приблизно 6-7, або навіть 8 разів на день. Це доволі важко, бо інколи навіть забуваєш поїсти, а після того сотня репетиторів та інших проблем. Але зараз я маю купу часу. І що б хотілось додати, так це вчителі можуть встановлювати якусь конкретну дату здачі, це є звичайною справою, нічого не змінилось, але все здається інакшим. Більше дізнаєшся про тему, встигаєш здати все що потрібно і без сидіння до ночі!
По-друге, саморозвиток та гармонія з собою. Давно хотів подивитись тий серіал, але не міг? Дивись! Хотів привести своє тіло у порядок? Зроби це! Придбав книгу, але так і не прочитав? Починай саме зараз! І тут можна привести сотню, навіть тисячу прикладів того, чого завжди хотів, але так і не зробив. Раціаонально розподіли свій час на навчання та інші справи.
Але що щодо мінусів? Спілкування. Його і справді не вистачає, дякуємо сучасним технологіям, які мають можливість створювати «віртуальні зустрічі», або ж відео-чат, голосові повідомлення і текстові (щоб хоч якось не забувати, як виглядають твої друзі, однокласники та вчителі). Тут також у додатку «Zoom» ми маємо онлайн-уроки, які займають не більше 30-40 хвилин, а потім 10 (і більше) годин перерва! Але ніякі онлайн-уроки не замінять справжніх. Люди – це соціальні створіння, які потребують знаходження в СОЦІУМІ.
Інший мінус. Під час домашнього навчання геть розлінилась. Адже в школі, ти наврядчи зміг би якось списати, тому доволилось хоч трішки, але й шевелити мізками. А тут, все під рукою! За цей час свої вміння писанини (або ж клікання по клавіатурі) я підняла дуже гарно. Але тут як подивитись, з однієї сторони легше підняти свої оцінки, більше можливостей тощо.
Тому з даних плюсів та мінусів я можу зробити висновок для себе. Звичайно, навчання дома мені імпонує більше ніж «живе», але як завжди, всюди свої нюанси, мінуси. Не вистачає шкільної атмосфери, лінь.. Все ж сподіваємось на швидке та щасливе закінчення пандемії! Всім сили та здоров’я.
Comments